Tu jesteś: Strona główna » Lista kategorii » Producenci żywności » Producenci majonezów, musz... (1) » OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.

OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.

11-015 Olsztynek
Zielona 2
woj. warmińsko-mazurskie
Powiat: olsztyński
Gmina: Olsztynek
tel. 89 519 21 01
OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.
Oceń firmę |
Już oddałeś głos
Wystąpił błąd przy oddawaniu głosu
Twój głos został dodany
Dojazd
Mapa Google.

OCTIM – zaostrzamy apetyt!OCTIM już od 50 lat zaostrza apetyty amatorów dobrego jedzenia. Pochodzący z Warmii i Mazur producent octu i musztardy rozsmakowuje w unikalnych produktach dzięki przywiązaniu do domowych, sprawdzonych receptur.

To, co odróżnia OCTIM od innych producentów musztard i octów, to pasja i zaangażowanie, które uwidaczniają się w działaniu firmy od samego początku jej istnienia, czyli 1965 r.

Inspiracją do tworzenia nowych kompozycji smaków są tradycyjne przepisy i lokalne produkty, często ekologiczne. Wyselekcjonowana gorczyca to podstawa przygotowania każdej unikalnej musztardy OCTIM, a ocet jabłkowy produkowany jest wyłącznie z polskich jabłek, bez dodatku konserwantów i uzyskiwany jest w drodze naturalnej fermentacji wina jabłkowego.

W 2015 roku musztarda sarepska OCTIM i ocet jabłkowy OCTIM otrzymały prestiżową nagrodę Superior Taste Award Międzynarodowego Instytutu Smaku i Jakości ITQI. Wyróżnienie to jest przyznawane na podstawie przeprowadzonego ślepego testu przez szefów i sommelierów, którzy są opiniotwórczymi liderami w dziedzinie smaku.

Firma OCTIM zatrudnia ponad 100 pracowników, będąc jednym z większych pracodawców w regionie Warmii i Mazur. Ofertę firmy stanowi ponad 40 produktów, które trafiają w gust różnorodnych klientów.

Kluczowe daty dla firmy:
• 1955 r. – powołanie Olsztyńskich Zakładów Spożywczych Przemysłu Terenowego OZSPT
• 1965 r. – uruchomienie przedsiębiorstwa państwowego Wytwórnia Octu i Musztardy w Olsztynku
• 1994 r. – w wyniku sprywatyzowania państwowego zakładu powstanie Wytwórni Octu i Musztardy OCTIM Sp. z o.o. w Olsztynku
• 2005 r. – rozpoczęcie produkcji octu jabłkowego, potem cydrowego i innych smaków
• 2011–2012 r. – certyfikowanie systemów jakościowych IFS i BRC
• 2015 r. – zdobycie nagrody Superior Taste Award, przyznawanej przez ITQI (International Taste & Quality Institute Brussels)
Wmarket - Profesjonalne oprogramowanie sklepu internetowego