Tu jesteś: Strona główna » Lista kategorii » Edukacja » Biblioteki i czytelnie (1319) » Centrum Polsko-Francuskie Cotes dArmor w Olsztynie

Centrum Polsko-Francuskie Cotes dArmor w Olsztynie

10-542 Olsztyn
Dąbrowszczaków 39
woj. warmińsko-mazurskie
Powiat: Olsztyn (miasto)
tel. 89 527 63 73
fax 89 534 99 33
Sposób płatności
przelew
Centrum Polsko-Francuskie Cotes dArmor w Olsztynie
Oceń firmę |
Już oddałeś głos
Wystąpił błąd przy oddawaniu głosu
Twój głos został dodany
Dojazd
Mapa Google.
Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor - Warmia i Mazury w Olsztynie funkcjonuje od lipca 1993 roku w ramach oficjalnej umowy o współpracy i partnerstwie zawartej pomiędzy województwem warmińsko - mazurskim w Polsce a francuskim departamentem Côtes d’Armor w Bretanii.

Obecnie jest to samorządowa placówka kulturalno - oświatowa podległa Departamentowi Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Dyrektor: Kazimierz Brakoniecki.

Trzy sale do nauki, galeria, biuro, biblioteka, czytelnia.
Czynne w dni powszednie w godz. 9.00 - 19.00

Do stałych form pracy instytucji należy organizowanie i wspomaganie regionalnej polsko-francuskiej współpracy kulturalnej, artystycznej, oświatowo-szkolnej, prowadzenie kursów języka francuskiego, biblioteki książek i czasopism francuskich, spotkań kulturalnych, oświatowych, działalności stowarzyszeniowej (przy Centrum działa Olsztyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Bretanii i Francji "Amitié").

Do najbardziej znanych wydarzeń kulturalnych należy wymienić coroczne edycje Dni Kultury Francuskiej i Dni Bretanii. Z kolei z działalności szkolno-oświatowej warto wymienić coroczne staże we Francji czterech kolejnych nauczycieli j. francuskiego oraz wakacyjne obozy językowe dla licealistów.

Centrum prowadzi też działalność wydawniczą. Głównym partnerem Centrum we Francji jest Mission Internationale Rady Generalnej Côtes d’Armor oraz partnerskie stowarzyszenie Côtes d’Armor-Warmia et Mazury. Centrum pracuje ponadto w ścisłej współpracy z Ambasadą Francji w Polsce oraz Instytutem Francuskim w Warszawie. W porozumieniu z Instytutem Francuskim w Warszawie pełni rolę regionalnego ośrodka egzaminacyjnego j. francuskiego w systemie DELF (wszystkie poziomy).
Załączniki:
Wmarket - Profesjonalne oprogramowanie sklepu internetowego