Tu jesteś: Strona główna » Lista kategorii » Inne » Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza KRS 0000216673

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza KRS 0000216673

19-400 Olecko Kolonia 4
woj. warmińsko-mazurskie
Powiat: olecki
Gmina: Olecko
tel. 87 520 22 08
Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza KRS 0000216673
Oceń firmę |
Już oddałeś głos
Wystąpił błąd przy oddawaniu głosu
Twój głos został dodany
Dojazd
Mapa Google.

http://www.stowarzyszenie.olecko.pl/

KRS 0 0 0 0 2 1 6 6 7 3Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. Św. Łukasza w Olecku Kolonia to organizacja, która ukierunkowana jest głównie na wsparcie osób starszych, przewlekle chorych, niepełnosprawnych. Wspieramy to środowisko nie tylko podczas najcięższego okresu w ich życiu, jakim jest choroba i konieczność korzystania z całodobowej opieki medycznej i społecznej. Dostrzegamy również potrzebę zapobiegania chorobom wieku starszego poprzez zachęcanie tych osób do aktywnego trybu życia.
Prowadzimy następujące działania:
- Stowarzyszenie wspiera, w tym również finansowo, działalność Zakładu Opieki Długoterminowej w Olecku Kolonia, w tym Hospicjum i Zakłady Opiekuńczo Lecznicze. Łącznie przebywa w nich ok. 70 osób. W miarę posiadanych środków kupujemy sprzęt i materiały.
- W 2008 roku Stowarzyszenie rozpoczęło prowadzenie Domu Pomocy Społecznej „JAŚKI” . Dziewiętnaście osób znalazło w nim miejsce zamieszkania i całodobową opiekę. Utworzyliśmy miejsca pracy, piętnaście osób ma stałe zatrudnienie.
- Od czerwca 2011 roku Stowarzyszenie prowadzi Klub Seniora „Wrzos” ( ul. Wojska Polskiego). www.wrzos.olecko.pl . Głównym celem prowadzenia Klubu jest zwiększenie aktywności fizycznej, psychicznej oraz społecznej lokalnych Seniorów.
- Stowarzyszenie realizuje projekty dofinansowane ze środków zewnętrznych m.in. z programów POFIO i POKL, wiele z nich ukierunkowanych jest na wsparcie uczestników Klubu Seniora, ponadto na rozwój lokalnej społeczności. Prowadzimy też szkolenia głównie z zakresu ochrony i promocji zdrowia, pomocy społecznej, rehabilitacji, administracji i bhp.

Zarząd Stowarzyszeniem sprawujemy nieodpłatnie. Więcej o Stowarzyszeniu i jego działalności można przeczytać na stronie www.stowarzyszenie.olecko.pl . Prosimy o wsparcie naszej działalności.

NR KONTA BANKOWEGO
25 9339 0006 0000 0007 0292 0001
Wmarket - Profesjonalne oprogramowanie sklepu internetowego